Türkiye'nin en büyük nöbetçi noter platformu
+0
KAYITLI NOTER

Rize Noterleri

Rize Noterler Listesi

Rize noterlerinin adres, telefon ve iletişim bilgilerine ve size en yakın notere sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.
Tüm Noterler, günlük yaşam içerisinde sıklıkla kullanılan kurumlardan bir tanesidir. Özellikle kişilerin haklarının korunabilmesi için çalışmalar yapmakla beraber hemde bu hakların, gerekli olduğu durumlarda kişinin rızası ile beraber farklı kişilere aktarılmasını sağlamaktadır. Bununla beraber bu işlemler sırasında bu hakların gönül rızasıyla verildiğine dair bilgileri, fotoğrafı belgeler çerçevesinde kayıt altına alarak hem satıcının hem de alıcının daha sonraki aşamalarda herhangi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmamasını sağlamaktadır.

Günümüzde notere olan ihtiyaç bir hayli fazla olmasından dolayı özellikle noterlerin kapalı olduğu günlerde çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Bu sıkıntılar karşısında insanların mağduriyetlerinin ortaya çıkıyor olması ve bu mağduriyetlerin daha büyük sıkıntıların ortaya çıkması adına zemin oluşturması sebebiyle, bu çerçevede Adalet Bakanlığı tarafından çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmaların en önemlisiyse "nöbetçi noter" uygulamasına geçilmiş olmasıdır.

Tüm Noterler, genel anlamda bakıldığında noterden hiçbir farklı olmayan kurumlardır. Nöbetçi noteri daha iyi anlamak için "nöbetçi eczaneleri" örneğin gösterebiliriz. Nasıl ki hafta sonları tüm eczaneler kapalı olduğu için insanların ilaç ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına, belirli bölgeler de nöbetçi eczanelerin açılması sağlanıyorsa aynı şekilde noterde de bu hizmet uygulanmaktadır. Noterler, insanlar arasında oluşan ilişkilerin daha sağlıklı bir biçimde sağlanabilmesi için, hafta sonları da hizmet sunmaya devam etmektedir.

Belirli bölgeler de hizmet verecek noterlerin belirlenmesi, hemde insanların hafta sonu da noterdeki işlemlerini yapabilmesini zemin hazırlamıştır. Bu sayede hafta sonuna girilecek son gün noterlerde yoğunlaşmanın önüne geçilmiş olmakla beraber, hafta sonu insanların muhtemel noter ihtiyaçlarının da bu biçimde karşılanarak herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması sağlanmış olacaktır. Bununla beraber bazı durumlarda hafta sonuna sarkan dosyaların da sorun çıkmadan onaylanması sağlanarak hafta başında ki yoğunluğun önüne geçilmektedir.


Rize Bölgesinde Noter mi Arıyorsunuz? Rize
Noterleri, Harita ve Adresleri Türkiye'nin En Büyük Nöbetçi Noter Sorgulama Platform.

Rize nöbetçi noterleri görmek için tıklayın
Noter
Adres
İlçe
Telefon
Atatürk Caddesi, Ekol Iş Merkezi Kat:3 53400 Ardeşen / Rize
Ardeşen
Yenipazar Mahallesi, 9 Mart Caddesi, No:157/c Çayeli / Rize
Çayeli
Cemiyet Caddesi, N:10 K:2 Fındıklı / Rize
Fındıklı
Adnan Menderes Caddesi, Malazgirt Sokak, No:6 Kat:3 Güneysu / Rize
Güneysu
Cumhuriyet Caddesi, Belediye Iş Hanı Ikizdere / Rize
İkizdere
Hükümet Konağı K:1 N:2 Iyidere / Rize
İyidere
Hükümet Konağı Giriş Kat Kalkandere / Rize
Kalkandere
Belediye Işhanı 53300 Pazar / Rize
Pazar
Kazım Karabekir Caddesi, Kutlu Işh. N:107 K:1 53100 Merkez / Rize
Merkez
Yeniköy Mahallesi, Tevfik Ileri Caddesi, No:22 Kat:1 53100 Merkez / Rize
Merkez
Fevzi Çakmak Caddesi, No:3/1 Merkez / Rize
Merkez
Ekrem Orhon Mahallesi, Kemalyeri Caddesi, Karanfil Sokak, N:9 Merkez / Rize
Merkez

İl seçiniz
Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır
izinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır.