Türkiye'nin en büyük nöbetçi noter platformu
+0
KAYITLI NOTER

Muş Noterleri

Muş Noterler Listesi

Muş noterlerinin adres, telefon ve iletişim bilgilerine ve size en yakın notere sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.
Tüm Noterler, günlük yaşam içerisinde sıklıkla kullanılan kurumlardan bir tanesidir. Özellikle kişilerin haklarının korunabilmesi için çalışmalar yapmakla beraber hemde bu hakların, gerekli olduğu durumlarda kişinin rızası ile beraber farklı kişilere aktarılmasını sağlamaktadır. Bununla beraber bu işlemler sırasında bu hakların gönül rızasıyla verildiğine dair bilgileri, fotoğrafı belgeler çerçevesinde kayıt altına alarak hem satıcının hem de alıcının daha sonraki aşamalarda herhangi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmamasını sağlamaktadır.

Günümüzde notere olan ihtiyaç bir hayli fazla olmasından dolayı özellikle noterlerin kapalı olduğu günlerde çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Bu sıkıntılar karşısında insanların mağduriyetlerinin ortaya çıkıyor olması ve bu mağduriyetlerin daha büyük sıkıntıların ortaya çıkması adına zemin oluşturması sebebiyle, bu çerçevede Adalet Bakanlığı tarafından çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmaların en önemlisiyse "nöbetçi noter" uygulamasına geçilmiş olmasıdır.

Tüm Noterler, genel anlamda bakıldığında noterden hiçbir farklı olmayan kurumlardır. Nöbetçi noteri daha iyi anlamak için "nöbetçi eczaneleri" örneğin gösterebiliriz. Nasıl ki hafta sonları tüm eczaneler kapalı olduğu için insanların ilaç ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına, belirli bölgeler de nöbetçi eczanelerin açılması sağlanıyorsa aynı şekilde noterde de bu hizmet uygulanmaktadır. Noterler, insanlar arasında oluşan ilişkilerin daha sağlıklı bir biçimde sağlanabilmesi için, hafta sonları da hizmet sunmaya devam etmektedir.

Belirli bölgeler de hizmet verecek noterlerin belirlenmesi, hemde insanların hafta sonu da noterdeki işlemlerini yapabilmesini zemin hazırlamıştır. Bu sayede hafta sonuna girilecek son gün noterlerde yoğunlaşmanın önüne geçilmiş olmakla beraber, hafta sonu insanların muhtemel noter ihtiyaçlarının da bu biçimde karşılanarak herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması sağlanmış olacaktır. Bununla beraber bazı durumlarda hafta sonuna sarkan dosyaların da sorun çıkmadan onaylanması sağlanarak hafta başında ki yoğunluğun önüne geçilmektedir.

Muş il ve ilçelerinde bulunan Tüm Noterler aşağıda listelenmektedir,
İstediğiniz Noterin üzerine tıklayarak Notere ait iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Muş nöbetçi noterleri görmek için tıklayın
Noter
Adres
İlçe
Telefon
Belediye Hizmet Binası 49500 Bulanık / Muş
Bulanık
Belediye Sarayı K:1 Hasköy / Muş
Hasköy
Şehitler Mahallesi, Mehmet Akpolat Caddesi, N:46 Korkut / Muş
Korkut
Mengüçgazi Mahallesi, Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Caddesi, Belediye Kültür Iş Merkezi No:4 D:12 Malazgirt / Muş
Malazgirt
Özel Idare Binası K:3 N:7 49400 Merkez / Muş
Merkez
Atatürk Bulvarı 176. Sokak N:2/12 (Adliye Karşısı) Merkez / Muş
Merkez
Yeşilyurt Mahallesi, Istasyon Caddesi, N:52 Çiftdirek Merkez / Muş
Merkez
Cumhuriyet Caddesi Şehirlerarası Otogar Karşısı Zafer Apartmanı Zemin Katı Merkez / Muş
Merkez
Hürriyet Mahallesi, Mehmetçik Caddesi Bayındır Apartmanı No:6 Merkez / Muş
Merkez
15 Temmuz Milli Irade Mahallesi, Yeni Hastane Karşısı Bitlis Yolu Üzeri No:79 Merkez / Muş
Merkez
Bostancılar Sokak N:19/4 Varto / Muş
Varto

İl seçiniz
Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır
izinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır.