Türkiye'nin en büyük nöbetçi noter platformu
+1898
KAYITLI NOTER

Türkiye Noterler Birliği

Türkiye Noterler BirliğiTürkiye Noterler Birliği, genel olarak bakıldığında ülke çapında hizmet veren noterlerin bağlı olduğu bir meslek kurumudur. Bu kurum Anayasa'nın 135'inci maddesine göre Noterlik Kanunu ile kurulmuş olmakla birlikte hizmetine devam etmekte olan bir meslek grubu olarak ifade edilebilmektedir. 

Türkiye Noterler Birliği, genel olarak değerlendirildiğinde kuruluş amacı olarak meslektaşların arasında çıkan ya da çıkabilmesi muhtemel olan sorunları ortadan kaldırarak, birliği ve yardımlaşmayı sağlamak olarak ifade edilebilir. Ayrıca noterlik mesleğinin daha iyi şekilde yapılmasını ve aynı zamanda noter çalışanlarının da daha iyi koşullarda çalışabilmesi için çalışmalar yapmaktadır. 

Türkiye Noterler Birliği, genellikle birçok milletler arası toplantılara katılarak gerekli bilgileri almakta ve talep edilmesi durumunda bilgilerinden istifade edilmesini de sağlamaktadır. Ayrıca bu tür toplantılar başta olmak üzere kendisi de çeşitli zaman dilimlerinde konferanslar organize etmekte hatta kitap ve dergi gibi yazılı eserlerde yayımlaya bilmektedir. 

Türkiye Noterler Birliği, aynı zamanda noterlik mesleğini hakkıyla yapan, görevlerinin gerekliliklerini bilen ve bu gereklilikleri taviz vermeden uygulayabilecek gerekli donanıma sahip olan noter katiplerinin yetiştirilebilmesi için kurslar açmaktadır. Bununla birlikte noter çalışanlarının uymak zorunda olduğu ve uyulmaması halinde çeşitli sorunların yaşanabileceği konularla ilgili kuralları tespit ve tavsiye etmektedir.

Türkiye Noterler Birliği, üyelerinin daha iyi bir yaşam koşuluna sahip olması için de gerekli olan çalışmaları yapmaktadır. Özellikle noter çalışanlarının ev sahibi olması için gerekli olan tüm adımları atmaktadır. Ayrıca çocuklarının da daha iyi koşullarda yetişmesi için gerekli olan önlemler alınmaktadır. Bu koşullar altında çocukların daha iyi bir eğitim alması ve daha iyi yaşam standartlarında hayatlarına devam edebilmesi için çalışmalar yapar. Bununla birlikte gerekli olan tüm sosyal hizmetler çalışmalarından faydalanmalarını sağlar.

Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır
izinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır
Anasayfa
Noterler
Nöbetçi N.
Yakın N.
Noter Ekle
İletişim