Türkiye'nin en büyük nöbetçi noter platformu
+1878
KAYITLI NOTER

Noter Çalışma Saatleri: 2021 Açılış Kapanış Saatleri

Noter Çalışma Saatleri: 2021 Açılış Kapanış SaatleriNoter çalışma saatleri: Noterler Birliği tarafından her yıl, günün koşullarına göre değişen bir düzene sahiptir. Vatandaşlar gerek acil işlemleri gerekse de son dakikaya kalan işlemleri için noter kaçta açılıyor veya noter kaçta kapanıyor sorusuna yanıt arıyor. İşte 2021 noter çalışma saatleri uygulaması ve tüm detaylar!

Resmi işlemlerini noter huzurunda yapacak olan binlerce kişi noterler kaçta açılıyor, kapanıyor ve mesai saatleri nedir diye internet üzerinde araştırma yapıyor. Gerek alım-satım, gerekse de diğer resmi işlemler için noterleri ziyaret edecekler için noter çalışma saatleri 2021 yılında nasıl uygulanıyor bilgi veriyoruz.

Noter Çalışma Saatleri 2021

Noter çalışma saatleri 2021 yılında kurumun bulunduğu ildeki diğer resmi dairelerin mesai saati ile başlar ve biter. Noter dairelerindeki günlük çalışma saatleri ve öğle arası tüm resmi devlet daireleri ile aynı olmak ile birlikte bu saatler dışında işlem gerçekleştirmez.

Noter hafta içi çalışma saatleri şu anda sabah 09:00’da başlar ve akşam 17:00’da biter. Noter öğle arası saatleri ise 12:00 ile 13:00 arasındadır. Noterin bulunduğu ildeki yoğunluğa göre öğle arası 12:30 ile 13:30 arasında da kullanılabiliyor. Noter akşam kapanış saati sonrasında işlem kabul etmez.

Noter Sabah Kaçta Açılıyor? 2021 Noter Açılış Saatleri

Noter sabah açılış saatleri Pazartesi ve Cuma günleri sabah 09:00’dır. Ancak farklı durum ve zamanlarda alınan kararlar ile noter sabah açılış saati değişiklik gösterebiliyor. Bu durumlarda ilgili ilin kurumlarının tamamına bilgilendirme yapılıyor. Noterler Birliği tarafından bu saatlerde neden gösterilerek değişiklik sağlanabiliyor.

Noter Kaçta Kapanıyor? 2021 Noter Kapanış Saatleri

Noter kapanış saatleri Pazartesi ve Cuma günleri akşam 17:00’dır. Noter dairesinin kapısı 17:00’da kapanır iken içerideki devam eden işlemler tamamlanmadan daire kapanmaz, işlemler ertesi güne sarkmaz. Noter kapanış saatleri, ilgili bölgenin yoğunluk durumuna göre Noterler Birliği tarafından uzatılabiliyor.

Cumartesi Noter Kaça Kadar Açık?

Türkiye’de uygulamaya giren nöbetçi noter sistemi ile artık cumartesi günleri açık noterler aracılığı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cumartesi noter açılış saati sabah 10:00’dır. Cumartesi noter kapanış saati 16:00’dır. Nöbetçi noter sistemimizi kullanarak bulunduğunuz ildeki o günün nöbetçi noter listesine ulaşabilirsiniz.

Haftasonu Noter Açık Mı?

Evet. Nöbetçi noter uygulaması ile birlikte her il de belirli noterler Cumartesi ve Pazar günleri 10:00 ile 16:00 arasında hizmet veriyor. Noterlerde haftasonu tüm resmi işlemler sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Gece Nöbetçi Noter Var Mı?

Hayır. Noterler hafta içi mesai saatleri olan 09:00 ile 17:00 arasında hizmet verir. Haftasonu devreye giren nöbetçi noter uygulamasında ise mesai saatleri 10:00 ile 16:00’dır.

Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır
izinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır
Anasayfa
Noterler
Nöbetçi N.
Yakın N.
Noter Ekle
İletişim