Türkiye'nin en büyük nöbetçi noter platformu
+1898
KAYITLI NOTER

23 Ağustos 2020 Cumartesi Pazar Günü Nöbetçi Noterler Açık Mı?

23 Ağustos 2020 Cumartesi Pazar Günü Nöbetçi Noterler Açık Mı?Türkiye Noterler Birliği ve Adalet Bakanlığı arasında imzalanan ortak protokol ile Cumartesi ya da pazar günleri nöbetçi noter uygulaması başladı, Ancak korana virüs salgını sebebi ile alınan karantina kararları kapsamında noterlerin çalışma saatleri düzenlenmiş, nöbetçi noter uygulaması da sonlandırılmıştı. Peki, 22 Ağustos Cumartesi ve 23 Ağustos Pazar günü bugün nöbetçi noter var mı, hafta sonu nöbetçi noterler açık mı, çalışıyor mu, nöbetçi noter ne zaman açılacak, nöbetçi noterler başladı mı, nöbetçi noter uygulaması bitti mi, ne zaman başlayacak? 

Vatandaşın hafta sonu da fotoğrafı işlemlerini yapmasını sağlamak, hafta içerisinde de aşırı yoğunluk yaşamakta olan noterlerin bu sayede işlem yüklerini bir nebze de olsa azaltmak amacıyla Türkiye Noterler Birliği nöbetçi noter uygulaması başlatmıştı. Nöbetçi noter uygulaması sayesinde Cumartesi ve Pazar günleri belirli saatler içerisinde önceden Türkiyer Noterler Birliği üzerinden ilan edilen nöbetçi noterler vatandaşa noterlik hizmetleri sunuyordu.

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI PANDEMİ NEDENİ İLE BİTTİ Mİ, NE ZAMAN AÇILACAK?

Türkiye Noterleri Birliği web sitesi üzerinden yapılan duyuru ile pandemi sebebi ile nöbetçi noter uygulamasının açıklanacak olan ikinci bir karara kadar ertelendiği bilgisine yer verilmektedir. 

Türkiye Noterleri Birliği web sitesi üzerinden yapılan duyuru ile pandemi sebebi ile nöbetçi noter uygulamasının açıklanacak olan ikinci bir karara kadar ertelendiği bilgisine yer verilmektedir. 

Hatırlanacağı üzere korana virüs vaka sayılarındaki hızlı artış sebebi ile Mart aylarında ülkemizde de sıkı tedbir kararları açıklanmaya başlanmış, korona virüs tedbir kararları sıkı bir biçimde uygulamaya alınmıştı. Söz konusu dönemde Adalet Bakanlığı da çok sayıda kararı uygulamaya geçirmiş, alınan kararlar kapsamında noterlerin çalışma saatleri de baştan düzenlenmişti. Yapılan düzenlemeler kapsamında hafta sonu nöbetçi noter uygulaması askıya alınmış, hafta içerisinde ise noterler tek sayılı noter ve çift sayılı noter olmak üzere çalışmaya başlamıştı. 1 Haziran 2020 tarihi itibari ile ise Türkiye'nin yeni normale geçiş yapması ile birlikte Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği arasında yapılan görüşmeler kapsamında hafta içerisinde nöbetçi noter uygulaması kaldırılmış, hafta içerisinde noterler normal çalışma saatlerine dönüş yapmışlardı. HAFTA SONU AÇIK / NÖBETÇİ NOTER VAR MI,

CUMARTESİ / PAZAR GÜNÜ AÇIK OLAN NÖBETÇİ NOTERLER LİSTESİ AĞUSTOS 2020

Ne yazık ki korana virüs riskinin sürmesi sebebi ile nöbetçi noter uygulaması askıya alınmış olup, bu sebeple hafta sonu noterler hizmet sunmamaktadır. 22 Ağustos Cumartesi ve 23 Ağustos Pazar günü nöbetçi noterler kapalı olup, noterlik işlemleri olan vatandaşların 24 Ağustos Pazartesi gününü beklemeleri gerekiyor.

Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır
izinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır
Anasayfa
Noterler
Nöbetçi N.
Yakın N.
Noter Ekle
İletişim